Schopnosti

3. září 2013 v 19:50 | Thome
Schopnosti klanu Madra:

Špeh: Bod bolesti

Toto je ta nejstarší technika, dokáže ji ovládat i mládež starší 15 let a hodně často je používají mezi sebou pro škádlení a rvačky. Používání této schopnosti poznáte změnou barvy očí. Oči se slejí do oceánsko-modré barvy a jakoby se v nich přelévala voda. Ten kdo schopnost využívá, vidí v člověku práh jeho bolesti a nejcitlivější místo, které má. Co se týče fyzické a ne psychické bolesti. Každý člověk práh bolesti má a proto je tato schopnost účinná.

Bojovník: Thůmův meč
Průběh je vcelku bolestivý a proto se moc žen nehodlá stávat bojovníkem za klan. Tetování na pravé paži se pomalu modře rozzáří, začne pálit. Poté se "rozteče" a namodralá barva se začne spouštět po paži až k zápěstí, přitom vytváří na paži ornamenty. U každého jsou jiné, ale po dlouhých letech bojů mohou na paži být vidět světlé fleky po používání schopnosti. Tetování se rozteče až do dlaně, kde se ukazuje čára života se tetování zformuje do větší tečky, ale poté se rozleje do úzkých linek až ke konečkům prstů. Tím pálivá bolest končí a světlo na chvíli přestane, ale z ničeho nic se silně rozsvítí a v pravé ruce vytvoří jednoruční iluzi meče. A aby to nebyl jenom tak ledajaký meč jeho ostrá čepel je pokryta diamantovým prachem, který projede masem jako horký nůž máslem.

Vrah: Danasche
Technika spočívající pouze na výbušnosti a agresivitě nositele. Při větším naštvání se dokáže bojovník proměnit v samotného modrého tygra, ale nemůže ovládat samotnou vůli tygra. Tudíž, tygr může zaútočit na kohokoli, bez rozlišování klanu nebo dokonce blízké rodiny, útočí na toho koho má na blízku. Pokud však je bojovník nositelem Adelova medailonu je schopný vůli tygra ovládat a tudíž útočit na toho koho určí.
//Adelův medailon lze získat jako odměnu v akci

Vůdce: imitchův stisk
Imitchův stisk zdokonalil jistý vůdce klanu Imitch, který vedl klan v době 14. Století. Síla této schopnosti spočívá v silných pažích. I když se nositel schopnosti po fyzické stránce nemusí jevit nejlépe, po vyvolání Imitchova stisku se svalovina na paži zvětší až 20x. Jedna taková rána od stisku dokáže rozdrtit kosti na padrť a lehce prolomit všechna žebra jako párátka. Imitchův stisk se okamžitě pozná. Ruce jsou větší, to zaprvé, nadále se při vyvolávání kolem nositele vypařuje ze země oceánsko-modrý kouř. Tato síla vydrží tak dlouho, dokud nositel nesedne k zemi (vyčerpáním, prohrou, dobrovolně, …).

Schopnosti klanu Paulo:

Špeh: Ukolébvka
Hadí jazyk je "řeč", kterou ovládá pouze tento hadí klan. Specifické pro tento klan je právě jejich umění dokonalého zpěvu. Správně vydaný tón dokáže uspat kohokoli v okruhu 20 ti metrů, kromě dalších členů klanu Paulo, ti jsou podivuhodně proti tónům toho zpěvu imunní

Bojovník: Zelené vězení
Ze země stoupájí liány v podobě zelené energie a bleskurychle uzavírají protivníka do klece z čisté energie. A takové vězení není ledajaké. Pomalu vysává energii člověka uvězněného uvnitř. Pokud se však uvězněný dotkne energie, dostane do těla dávku elektrické energie, která stačí na omráčení. Energie se takto odebírá 3x rychleji než když je člověk při vědomí.

Vrah: Regenerace
Pokud existuje rychlá a vcelku bezbolestná pomoc při smrtelném zranění, ovládají ho právě členi Paulo. Při vážném, nevyléčiteloném zranění je možné aby člen klanu paulo oddělil totožnou část svého tělo od toho zraněného. Předchozí schránka zemře a zůstane nová, nezraněná, pouze s jizvou. Každá kopie však odebírá 3 roky života a odebírá velice unavuje.

Vůdce: Jedové prsty
Na konečcích prstů se objeví 4 okem neviditelné jehličky s velice účinným jedem, každý jehlička však způsobuje něco jiného. Jehla na ukazováčku způsobuje ospalost. Na prostředníčku silné křeč, jehla na prsteníčku přivede mdloby s halucinacemi a na malíčku se nachází jehla s jedem, který způsobuje střídavě horečky a zimnici, až na několik dní.

Schopnosti klanu Reuvër:

Špeh: Hypnóza
Mohutným zavytím dokáží členové klanu Reuvër silnou hypnózu, která se ukončí až dalším zavytím. Tělo poslouchá Reuvëra, ale mysl stále ví co se kolem děje, ale nemůže s tím nic dělat. Do Hypnózi lze umístit jen jednoho člověka.

Bojovník: Bílá Krev:
Směsí různých bylinek, vody a Reuvërské krve vznikne kapalina v mléčné barvě. Kapalina nebo jak se ji říká Bílá krev má schopnost léčit řezná zranění a dokonce i zlomeniny a záněty. Neví se proč, ale když se cizí klan zmocnil Bílé krve, její účinek se nedostavil.

Vrah: Převtělení mysli
I když se to zdá jako nevinné škrábnutí do zátylku protivníka a sebe samého. Má to větší význam. Protože po následném kontaktu očí se vymění mysli. Ten, který schopnost ovládá se objeví v těle protivníka a může se pohybovat, zatímco protivník v těle Reuvëra nedokáže pohnout tělem a může akorát mluvit.

Vůdce: Vlkodlak
Obávané stvoření. Něco mezi vlkem a člověkem. Nemění se však v noci a ani o úplňku, nýbrž když Reuvër chce. Vlkodlak je vysoký asi 2,5 metru a má sílu jako 3 statní bojovníci. Vlkodlak má dobrý čich a sluch, ale je skoro slepý, nevidí bistře a dělá mu problémy vidět rychle se pohybující protivníky.

Schopnosti klanu Seneko:

Špeh: Ohlušení
Jak je známo, Seneko je tichý klan co se vyznačuje ještě tiším plížením. Ale jejich plíce dokážou v jedné chvíli nabart tolik vzduchu, které po vydání vysokého, pisklavého tónu vydrží "pištět" i minutu. Vysoký tón dostane tělo do křečí a hrozí i několikadenní ohluchnutí. Jediná co pak postižený slyší je tlukot vlastního srdce a myšlenky.

Bojovník: Pekovy šípy
V oblibě má klan používání luku a šípu. Jistý člen klanu Peko vyvinul šípy z podivného dřeva, které nikdy nemine nejcitlivější místo člověka. Ať Seneko míří na jakoukoli část těla, šíp vždy zamíří na nejcitlivější místo. Aby vznikl Pekův šíp, musí se hrot obyčejného šípu potřít krví Seneka, do pár vteřin se šíl promění na Pekův šíp.

Vrah: Saračenské ruce
Kočkovité šelmy a hlavně rudý lev je ve znaku Seneka klanu a od srsti této vzácné šelmy Seneko získali schopnost lízt na jakýkoli povrch. Ať se jedná o stromy, skály nebo budovy. Na dlaních chodidlech se objeví okem nepostřehnutelné, zahnuté bodlinky, které ani na dotek nejsou cítit, ale ve šplhu jsou velice účinné.

Vůdce: Černé kočky
Technika podobná regenreci, ale místo toho aby vznikla kopie, tělo se rozdělí na dvě černé kočky. Jedna je hnědooká a jedna modrooká. Hnědooká, černý kočka je tělo, útočí a bojuje. Modrooká, černá kočka je zase mysl a duše. Dokáže mluvit a ví jaký má s kým vztah. Tato část udává tělu rozkazy a ta pak útočí.

Schopnosti klanu Siada:

Špeh: Drápy

Schopnost zabývající se sokoly. V jakékoli situaci ať osoba chce nebo ne, můžou se na rukou mezi prsty zjevit ostré, sokolí drápy. Nejenom, že tyto drápy dokážou vážně podrápat, ale také se díky nim lépe leze po stromech. Je to taková základní obrana, kterou Siadové využívají. Drápy se mohou zjevit pouze na rukou, nikoli na nohou.

Bojovník: Nášlapná mina

Tato schopnost spočívá hlavně ve strategii. Také, klan Siada jsou ve strategii přeborníci a
proto je to pro ně vcelku jednoduchá schopnost. Všichni bojovníci klanu nosí za opaskem
menší sáček s hnědými kuličkami, které vypadají spíše jako zaječí výkaly, ale doopravdy
to jsou nášlapné miny. Bojovníci je důmyslně rozhazují uprostřed boje tam, kde je
největší možnost našlápnutí od protivníka. Pokud na minu někdo šlápne, mina bouchne a
vyšle štiplavý dým. Ten dokáže na několik minut oslepit anebo na pár minut přivést
protivníka o sluch.

Vrah: Loutkařství
Při důkladném soustředění a přesnosti můžou Siadové odchytit protivníka a připevnit si ho na neviditelné provázky. Pohybem prstů pak ovládají jeho tělo a to i mluvení. Loutkařství se ukončí silným trhnutím rukou, přičemž loutka spadne na zem a je pár minut v bezvědomí, mozek se totiž musí obnovit nervy v celém těle.

Vůdce: Sokolí ostří

Moc této schopnosti spočívá v posvátném zvířeti, v sokolovi. Jednoduchým, rychlým trhnutím rukou od hrudníku k pasu se kolem vůdce nebo jeho blízké rodiny zjeví zlatavý plamen, který v pár vteřinách zmizí, a ve vnitřní straně paže se pomalu začnou zjevovat zlatá pera. S těmito pery nelze létat, ale plachtit a sekat. Pera jsou více než ostrá a lehkým máchnutím dokáže přeříznout šlachy či tepny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama